Schakel snel tussen schaduw en zon via een lamellen overkapping

De zon is af en toe een soort tweesnijdend zwaard. We kunnen niet zonder de zon en de warmte die de zon afgeeft, maar af en toe is diezelfde warmte ons ook een doorn in het oog. Daardoor bestaat er dus een soort sweet spot wat betreft de temperatuur en de hoeveelheid zon waar we als mens blij van worden. Het probleem is dat de marges van die sweet spot enorm klein zijn. Dat betekent dat het al snel net te koud of net te warm is. Buiten die grenzen wordt het uiteraard alleen nog maar erger en daardoor vinden we het in een land als Nederland het vaakst veel te koud of veel te warm. Om die reden is het weer ons favoriete gesprekonderwerp, want je kunt er bijna altijd wel over klagen. De dagen dat het perfect is qua weeromstandigheden kun je waarschijnlijk wel op 1 hand tellen. Ook als het bijna perfect is, dan is er altijd wel een wolk of een windvlaag die de perfectie teniet doet. Maar de mens zou de mens niet zijn als we niet zelf van alles zouden ondernemen om die perfectie zelf op te zoeken. We proberen dus op alle mogelijke manieren controle uit te oefenen op het weer via allerlei hulpmiddelen. Denk aan warme kleding in de winter en zomerse kleding in de zomer. Door onszelf als het ware aan te passen, kunnen we beter genieten van verschillende weeromstandigheden. Naast kleding, gebruiken we ook allerlei soorten zon- en windweringen. Zo kun je een windscherm plaatsen om de wind buiten je terras te houden en een zonwering kan gebruikt worden om schaduw te creëren. Dankzij dit soort hulpmiddelen kun je veel makkelijker in die zogenaamde sweet spot blijven hangen. Als het in de zon te warm wordt en je dus over de grens van het comfortabele heen gaat, dan kun je een lamellen overkapping dicht doen, zodat de zon niet langer direct op het terras kan schijnen. Daardoor neemt de hitte op het terras af en keer je weer terug naar de sweet spot. Mocht het uiteindelijk weer teveel gaan afkoelen, dan kun je de lamellen van de lamellen overkapping weer open draaien, zodat de laatste zonnestralen nog wat warmte kunnen afgeven. De lamellen overkapping zorgt dus voor de nodige flexibiliteit, zodat je onder verschillende omstandigheden gewoon comfortabel buiten kunt zitten. Je kunt voor een lamellen overkapping een beroep doen op SunCircle Projects. 

Laat een lamellen overkapping plaatsen door SunCircle Projects

Als je een overkapping in de tuin wil en de mogelijkheid wilt om te spelen met schaduw en zonlicht, dan is de lamellen overkapping een goede optie. Je kunt via suncircleprojects.nl contact opnemen met SunCircle Projects en informeren naar de mogelijkheden en kosten betreffende een lamellen overkapping. Als je akkoord gaat, dan kunnen de experts langskomen om de boel op te meten, zodat er uiteindelijk een lamellen overkapping op maat kan worden geplaatst die precies boven je terras past. 

De projecten van SunCircle Projects

Naast de lamellen overkapping, kun je ook een beroep doen op SunCircle Projects voor projecten als: 

  • Terrasoverkapping met doek
  • Schuifpanelen
  • Vouwluiken